| Material | Stainless Steel |
| Lockable | Yes |
| Adjustable | Yes |
| Operating Tension | 1.56kN |
| Latch Type | Toggle Latch |
| Dimensions | 113 x 40 x 32mm |
| Depth | 32 mm |
| Length | 113mm |
| Width | 40mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.