| Material | Stainless Steel |
| Lockable | Yes, Lock Not Included |
| Operating Tension | 686N |
| Latch Type | Toggle Latch |
| Dimensions | 84 x 32 x 17mm |
| Depth | 17 mm |
| Length | 84mm |
| Width | 32mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.