| Material | Stainless Steel |
| Finish | Polished |
| Adjustable | Yes |
| Latch Type | Toggle Latch |
| Dimensions | 75 x 26.5 x 16.5mm |
| Depth | 17 mm |
| Length | 75mm |
| Width | 27mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.