| Catch Type | Grabber Catch |
| Material | ABS, PC |
| Dimensions | 43 x 17mm |
| Catch Fixing Hole Distance | 55.0mm |
| Strike Fixing Hole Distance | 55.0mm |
| Length | 43.0mm |
| Width | 17.0mm |
| Fixing Hole Size | 4.3mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.