| Indoor/Outdoor | Indoor, Outdoor |
| Analogue/Network | Analogue |
| Resolution | 1440 x 1080 |
| Power Over Ethernet | No |
| Maximum Resolution | 1440 x 1080pixels |
| Vandal Resistant | No |
| IR | Yes |
| Sensor Type | 5 Megapixel Colour CMOS |
| Focal Length | 3.1mm |
| Width | 80mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 90 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.