| Number of Channels | 1 |
| Module Type | Isolated Converter |
| Barrier Type | Galvanic Barrier |
| Output Signal Type | Current |
| Input Signal Type | Current |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Supply Voltage | 22 → 240 V dc, 90 → 230V ac |
| Series | JK 0030A1 |
| Operating Temperature Range | -10 → 60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.