| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | 0 → +55°C |
| Input Current | 0 → 20mA |
| Series | WAS5 |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Standards Met | CE, cULus, EAC |
| Dimensions | 92.4 x 112.4 x 17.5mm |
| Special Features | 3 Way Galvanic Isolator |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.