| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
| Height | 117.2mm |
| Input Current | 4 → 20mA |
| Series | ACT20P |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Standards Met | cULus, EAC |
| Dimensions | 12.5 X 113.7 X 117.2mm |
| Special Features | 3 Way Galvanic Isolation, Step Response Time in ≤0 and 5 ms |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.