| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | -40 → +70°C |
| Height | 117.2mm |
| Series | ACT20P |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Standards Met | EAC, ME25 |
| Input Resistance | >1000000Ω |
| Dimensions | 22.5 x 113.6 x 117.2mm |
| Special Features | DIP Configuration Switch, Step Response Time in <400 ms |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.