| Module Type | Temperature Converter |
| Input Signal Type | RTD |
| Output Signal Type | Current, Relay |
| Input Range | -200 → +850°C |
| Output Range | 0 → 20 mA, 4 → 20mA |
| Supply Voltage | 230 V ac, 24 → 230V dc |
| Operating Temperature Range | -25 → +75°C |
| Series | ACT20P |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.