| Input Signal Type | Current |
| Input Range | 15 → 700Hz |
| Output Range | 0 → 20mA |
| Supply Voltage | 16.8 → 31.2V |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | -25 → +60°C |
| Series | ACT20P |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Standards Met | RoHS Compliant |
| Special Features | 4 Way Galvanic Isolator |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.