| Module Type | Interface Converter |
| Input Signal Type | RS-232 |
| Output Signal Type | RS-422, RS-485 |
| Supply Voltage | 9 → 26V dc |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | 0 → +50°C |
| Series | 3RS7003 |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.