| Module Type | Temperature Converter |
| Input Signal Type | Temperature |
| Output Signal Type | Current |
| Input Range | 0 → 23mA |
| Output Range | 0 → 23mA |
| Supply Voltage | 16.8 → 31.2V dc |
| Hazardous Area Certification | ATEX, IECEx |
| Series | 3100 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.