| Module Type | Communication Module |
| Input Signal Type | Current |
| Input Range | 4 → 20mA |
| Supply Voltage | 12 → 24V dc |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | -40 → +55°C |
| Series | MINI MCR |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Termination | Plug-In |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.