| Module Type | Repeater power supply |
| Input Signal Type | Current |
| Output Signal Type | Current |
| Input Range | 4 → 20mA |
| Output Range | 4 → 20mA |
| Supply Voltage | 19.2 → 30V dc |
| Hazardous Area Certification | ATEX, IECEx |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
| Series | MACX MCR |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Termination | Push-In |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.