| Module Type | Isolation Amplifier |
| Input Signal Type | NAMUR Sensor, Switch |
| Output Signal Type | Transistor |
| Supply Voltage | 19.2 → 30V dc |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
| Series | 3RS7006 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.