| Module Type | Signal Converter |
| Input Signal Type | SSI |
| Output Signal Type | Parallel |
| Input Range | 125kHz |
| Output Range | 100 mA, 8 → 30V |
| Supply Voltage | 18 → 36V dc |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | 0 → +50°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Termination | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.