| Module Type | Interface Converter |
| Input Signal Type | HTL, RS-422, TTL |
| Output Signal Type | HTL, RS-422, TTL |
| Input Range | 500 kHz, 10 → 30V |
| Output Range | 30mA |
| Supply Voltage | 5 → 30V dc |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | 0 → +45°C |
| Interface | RS422 |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Termination | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.