| Module Type | Interface Converter |
| Input Signal Type | HTL, RS-422, SSI, TTL |
| Output Signal Type | Analogue, RS-232, RS-485 |
| Output Range | ±10 V, 0→10 V, 0→20 mA, 4→20mA |
| Supply Voltage | 18 → 36V dc |
| Operating Temperature Range | 0 → +45°C |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.