| Module Type | Signal Converter |
| Input Signal Type | PNP |
| Output Signal Type | NPN Open Collector |
| Supply Voltage | 10 → 30V dc |
| Operating Temperature Range | 0 → +60°C |
| Series | 3RS7000 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Termination | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.