| Supply Voltage | 230V ac |
| Number of Timer Functions | Multi Function |
| Contact Configuration | SPDT |
| Maximum Current | 4A |
| Maximum Voltage | 230V ac/dc |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Voltage | 12V ac/dc |
| Series | 5TT31 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.