| Supply Voltage | 24V ac/dc |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mode of Operation | Multifunction |
| Number of Timer Functions | Multi Function |
| Time Increment | Seconds |
| Maximum Voltage | 230V |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Voltage | 24V |
| Width | 77mm |
| Length | 35mm |
| Depth | 5mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.