| Maximum Load Current | 370 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Load Voltage | 250 V ac/dc |
| Switching Type | Clean bounce free switching |
| Minimum Load Current | 200 mA |
| Contact Configuration | SPST |
| Output Device | MOSFET |
| Series | VOR1121B6 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.