| Maximum Load Current | 30 A |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Maximum Load Voltage | 600 V |
| Minimum Load Voltage | 48 V |
| Switching Type | Protective |
| Minimum Load Current | 15 A |
| Range | SIRIUS |
| Contact Configuration | SPST |
| Output Device | MOSFET |
| Series | 3RF22 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.