| Maximum Load Current | 0.12 A |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Maximum Load Voltage | 350 V |
| Minimum Control Voltage | 1.5 V dc |
| Maximum Control Voltage | 5 V dc |
| Minimum Load Current | 0.12 A |
| Contact Configuration | SPDT |
| Terminal Type | PCB Pin |
| Output Device | MOSFET |
| Load Voltage Range | 350V |
| Maximum Turn On Time | 3ms |
| Dimensions | 9.86 x 6.4 x 3.2mm |
| Depth | 6.4mm |
| Length | 9.9mm |
| Off State Leakage Current | 10 μA |
| Height | 3.2mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +85°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.