| Maximum Load Current | 0.35 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Load Voltage | 200 V |
| Minimum Load Voltage | 30 V |
| Switching Type | MOSFET Switching |
| Contact Configuration | SPST |
| Load Voltage Range | 30 → 200V |
| Series | G3VM |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.