| Mounting Type | DIN Rail |
| Width | 6.2mm |
| Dimensions | 93 x 6.2 x 75.6mm |
| Depth | 75.6mm |
| Length | 93mm |
| Operating Temperature Range | -25 → +50 °C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Operating Temperature Range | -25 → +50°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Input Type | LED |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.