| Maximum Load Current | 55 A |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Maximum Load Voltage | 440 V ac |
| Minimum Load Voltage | 24 V ac |
| Switching Type | Zero Switching |
| Minimum Load Current | 250 mA |
| Range | RZ3A |
| Output Device | Thyristor + Varistor |
| Series | RZ3A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.