| Maximum Load Current | 50 A |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Maximum Load Voltage | 660 V ac |
| Minimum Load Voltage | 42 V ac |
| Switching Type | Zero |
| Minimum Load Current | 250 mA |
| Range | RAM1A |
| Output Device | Thyristor |
| Series | RAM1A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.