| Mounting Type | DIN Rail |
| Maximum Control Voltage | 24 V ac/dc |
| Terminal Type | Screw |
| Relay Type | Solid State Relay |
| Depth | 80mm |
| Length | 73mm |
| Standards Met | CE, CSA |
| Height | 71mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Operating Temperature Range | -20 → +70°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.