| Maximum Control Voltage | 32 Vdc |
| Maximum Load Current | 35 A |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Maximum Load Voltage | 600 V ac |
| Switching Type | Zero Voltage Switching |
| Input Current | 10 → 15mA |
| Series | Harmony Relay |
| Manufacturer Part No. | SSD1A335BDC1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.