| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | RS PRO |
| Length | 60.8mm |
| Depth | 6.1mm |
| Width | 67.5mm |
| Dimensions | 60.8 x 67.5 x 6.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Manufacturer Part No. | RE-0014 + DMERC-BK |
| Operating Temperature Range | -25 → +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.