| Mounting Type | DIN Rail |
| Input Current | 10mA |
| Length | 78mm |
| Depth | 65mm |
| Rise Time | 2ms |
| Width | 6.2mm |
| Dimensions | 78 x 6.2 x 65mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Isolation Voltage | 2750V |
| Manufacturer Part No. | 52519 |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.