| Supply Voltage | 24V dc |
| Number of Channels | 2 |
| Safety Contacts | 2 |
| Function | Emergency Stop |
| Auxiliary Contacts | 1 |
| Reset Method | Automatic & Manual |
| Safety Category ISO 13849-1 | 4 |
| Safety Category (ISO 13849-1) | 4 |
| Terminal Type | Screw |
| Configurable | Yes |
| Width | 22.5mm |
| Depth | 112mm |
| Series | G9SE |
| Length | 144.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.