| Supply Voltage | 24V dc |
| Number of Channels | 1 |
| Function | Two Hand Control |
| Auxiliary Contacts | 3 |
| Terminal Type | Screw |
| Configurable | Yes |
| Width | 99mm |
| Depth | 114.5mm |
| Series | SCR |
| Length | 22.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.