| Coil Voltage | 240V ac |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | Plug In |
| Switching Current | 10A |
| Number of Poles | 1 |
| Coil Resistance | 27800 Ω |
| Coil Power | 900mW |
| Series | G2R-1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.