| Coil Voltage | 110V dc |
| Contact Configuration | DPDT |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Switching Current | 5A |
| Number of Poles | 2 |
| Latching | No |
| Coil Resistance | 22900Ω |
| Coil Power | 530mW |
| Series | G2R |
| Isolation Coil To Contact | 5kV |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.