| Coil Voltage | 230V ac |
| Contact Configuration | DPDT |
| Mounting Type | Plug In |
| Switching Current | 8A |
| Latching | No |
| Coil Resistance | 24100Ω |
| Coil Power | 900mW |
| Series | RJ2S |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.