| Monitoring Application | Temperature |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 250ms |
| Temperature Sensitivity | Winding Temperature |
| Series | ENYA |
| Height | 87mm |
| Operating Temperature Range | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Width | 35mm |
| Dimensions | 65 x 35 x 87mm |
| Length | 65mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.