| Monitoring Application | Level |
| Electrical Phase | 1 |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 0.5 → 10s |
| Series | ENYA |
| Height | 87mm |
| Operating Temperature Range | +55°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Width | 35mm |
| Dimensions | 65 x 35 x 87mm |
| Length | 65mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Number of Poles | 1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.