| Voltage Sensing Range | 60 → 300V ac/dc |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | TT |
| Height | 65.5mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Width | 43.75mm |
| Length | 106.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.