| Monitoring Application | Phase |
| Electrical Phase | 3 |
| Voltage Sensing Range | 183 → 528 V |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Phase Sensitivity | Phase Failure, Phase Sequence |
| Time Delay | <100ms |
| Series | Harmony Control |
| Current Range | 10mA |
| Height | 90mm |
| Operating Temperature Range | +50°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 17.5mm |
| Dimensions | 72 x 17.5 x 90mm |
| Length | 72mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Temperature Sensed | 183 V |
| Maximum Voltage Sensed | 528V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.