| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | SCK |
| Current Range | 800mA |
| Height | 102mm |
| Operating Temperature Range | +70°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 22.5mm |
| Dimensions | 106 x 22.5 x 102mm |
| Length | 106mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.