| Contact Configuration | SPDT-C/O |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | LVM |
| Height | 104.7mm |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 17.5mm |
| Dimensions | 17.5 x 104.7 x 64.9mm |
| Length | 64.9mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.