| Monitoring Application | Standstill |
| Electrical Phase | 1, 3 |
| Contact Configuration | 3PDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 0.2 → 6s |
| Series | LH5946 |
| Height | 90mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Width | 45mm |
| Dimensions | 121 x 45 x 90mm |
| Length | 121mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.