| Monitoring Application | Phase |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 200ms |
| Series | IN 9017 |
| Height | 90mm |
| Operating Temperature Range | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Width | 53mm |
| Dimensions | 61 x 53 x 90mm |
| Length | 61mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.