| Monitoring Application | Phase |
| Electrical Phase | 3 |
| Contact Configuration | DPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Phase Sensitivity | Phase Sequence |
| Time Delay | <50ms |
| Series | BA 9041 |
| Height | 73.2mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 45mm |
| Dimensions | 119.8 x 45 x 73.2mm |
| Length | 119.8mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.