| Monitoring Application | Temperature |
| Electrical Phase | 1 |
| Contact Configuration | SPST |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Temperature Sensitivity | Overtemperature, Undertemperature |
| Series | CM-MSE |
| Current Range | 2 → 4A |
| Height | 78mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 22.5mm |
| Dimensions | 78.5 x 22.5 x 78mm |
| Length | 78.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Standards Met | CCC, CE, CSA, EAC, UL |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.