| Monitoring Application | Phase |
| Electrical Phase | 1, 3 |
| Voltage Sensing Range | 220 → 240V ac |
| Contact Configuration | SPST |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Phase Sensitivity | Neutral Loss, Phase Loss |
| Time Delay | 150ms |
| Series | CM-PBE |
| Height | 78mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 22.5mm |
| Dimensions | 78.5 x 22.5 x 78mm |
| Length | 78.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Standards Met | CE, CSA, UL |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.