| Monitoring Application | Insulation |
| Voltage Sensing Range | 0 → 1000 V dc, 0 → 690V ac |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | CM-IVN |
| Height | 85.6mm |
| Terminal Type | Push In |
| Width | 45mm |
| Dimensions | 104.8 x 45 x 85.6mm |
| Length | 104.8mm |
| Minimum Voltage Sensed | 0V ac/dc |
| Maximum Voltage Sensed | 1000 V dc, 690V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.